ponedjeljak, 28. svibnja 2012.

32. Pokal Zagreba - Dubranec - Luka Ivković sve uvjerljiviji!

Poštovani čitatelji, članovi OK Sova su nastupili na 32. Pokalu Zagreba u Dubranecu, u organizaciji OK Maksimir. Od 8 natjecatelja, njih četvero se okitilo medaljom! Odličan uspjeh, a posebno ću naglasiti dominaciju Luke Ivkovića u kategoriji M16 i pobjedu sa 7 minuta prednosti ispred drugoplasiranog Luke Mihaljevića iz OK Vihor. Isto tako, laganim koracima, ovogodišnji izdanak Tečaja orijentacije, Matej Jakopec osvojio je prvo mjesto u kategoriji M12 i pokazao napredak u svome razvoju orijentaciste. u kategoriji Ž12, Lana Pajčin je osvojila 3. mjesto, te osvojila brončanu medalju. Vrlo važno je za napomenuti da su ostvareni uspjesi naših članova u najmlađim kategorijama kontinuirani i više nisu slučajni, od kojih treba nastojati višegodišnjim napornim radom da se izgrade budući branitelji reprezentativnih boja, a sada se samo potvrđuje talenat i volja, te ćemo im se u narednom razdoblju morati više posvetiti! Čestitam im i ovom prilikom! Za naš klub su počeli nastupati i stariji članovi iz Zagreba, sa Policijske akademije, te je u tijeku osnivanje ogranka našeg kluba na Policijskoj akademiji u kojoj trenutno ima 15-ak zainteresiranih srednjoškolaca. Od starijih, iskusnih "veterana" orijentacijskog sporta, čast mi je da su se ponovo aktivirali i postali članovi našeg kluba Dalibor Sovilj i Vladimir Trivunović, a Vlado je na svojoj 4-oj utrci (nakon 20-godišnjeg izbivanja) u kategoriji M21B osvojio 2. mjesto u konkurenciji 20-ak natjecatelja i pokazao da nije zaboravio naučeno! Čestitke i Vladi!
O natjecanju ću reći da se radilo o dugim stazama i da su se svi dobro uznojili, koji su odlučili da se natječu. Ono što sam uočio i što mi se svidjelo, puno mladih (mališana), novih lica ispred svih tijekom proglašenja pobjednika i smatram da trebamo nastojati svi u o-sportu u Hrvatskoj da se maksimalno angažiramo i razmijenimo metode i znanja u vezi promocije  našeg sporta u školama, među najmlađima!